Vjeronaučna olimpijada 2019.

Jučer, 4. ožujka u prostorijama naše Katoličke gimnazije i u prostorijama naših malih susjeda – Katoličke osnovne škole, održala se Vjeronaučna 53923144_2381615321857524_6078473240420810752_oolimpijada kojoj smo već četvrtu godinu zaredom domaćini. Program je započeo u Dvorani sv. Terezije Avilske molitvom koju je predvodio duhovnik škole Ivica Bošnjak. Nakon molitve ravnatelj Bedeničić uputio je riječ podrške te istaknuo da učenici daju sve od sebe, ali i da se sjete Isusove riječi koja nas uči da onaj koji je prvi, može biti zadnji, ali i onaj koji je zadnji, može biti prvi. Nakon ravnatelja kratkim govorima natjecateljima su se obratili Ana Pirović, Viša savjetnica za kulturu i druge društvene djelatnosti u gradu Požegi, i Robert Kupčak, predstojnik Katehetskog ureda Požeške biskupije.

Glavni organizator i voditelj programa Marijan Pavelić rekao nam je da je tema ovogodišnje vjeronaučne olimpijade „Svjedoci radosne vijesti u hrvatskom narodu“ te kako je ove godine sudjelovalo 18 srednjih i 10 osnovnih škola. Svaki se tim sastojao od 4 člana što znači da je bilo 112 natjecatelja te oko 30 mentora. Don Marijan nam je rekao kako pobjednici odlaze na državno natjecanje u Vinkovcima gdje se sastaju s pobjednicima svih ostalih 16 biskupija Lijepe Naše.

53333170_2381617028524020_5287238039980998656_oNakon što je uvodni dio završio i nakon što su učenici bili upoznati s hodogramom, natjecanje je počelo. Natjecanje je bilo podijeljeno u tri dijela – pisani dio, tombola te kviz Tko želi biti Isusov milijunak.  Pisani dio trajao je 45 minuta nakon kojeg su za natjecatelje naši vrijedni kuhari, Melita i Vinko, priredili ručak. Nakon okrijepe za učenike je bio organiziran posjet Biskupijskom muzeju i požeškoj katedrali. Nakon odmora učenici su odradili zadnja dva dijela te su se saznali pobjednici.

Pobjednici Vjeronaučne olimpijade za srednje škole jesu učenici Srednje škole Pakrac s nevjerojatnih 64,75 boda. Drugo mjesto osvojila je srednja škola iz Orahovice, a treće Gimnazija Požega. Pobjednici Olimpijade za osnovnoškolce jest Osnovna škola Mate Lovraka iz Nove Gradiške dok je drugo mjesto zauzela Osnovna škola Davorin Trstenjak iz Čađavice, a treće mjesto osvojila je Osnovna škola Vladimir Nazor iz Trenkova.

Nakon proglašenja pobjednike je u Biskupskom domu primio biskup Antun te im uručio prigodne nagrade uz poruku da ono što su naučili primijene u svom osobnom životu.