Kako se (ne) vole Crkva i mediji

UIMG_1685 organizaciji Matice hrvatske Ogranka u Požegi sinoć je u Gradskoj knjižnici gostovao novinar Večernjeg lista Darko Pavičić koji je iz vlastitog iskustva progovorio o (ne)odnosu Katoličke crkve i medija istaknuvši kako odnosi nisu dobri niti postoji kvalitetna međusobna komunikacija, a da su jedni drugima i te kako potrebni. Posebno je progovorio o mogućnostima koje Crkva, nažalost, još nije iskoristila – uložila u kvalitetan novinarski kadar koji bi se u bližoj i daljoj budućnosti zaposlio u našim najprisutnijim novinama te na taj način sudjelovali u evangelizaciji. Ukratko je predstavio i rad prve religijske televizije Laudato TV koji je pokrenula gđa Ksenija Abramović. Predavanju i razgovoru s Darkom Pavičićem predstavnički su sudjelovali maturanti i novinari Nautesa.

IMG_1691 IMG_1686