Međureligijski susret

U ponedjeljak, 10. lipnja učenici naše škole sudjelovali su na međureligijskom skupu koji već nekoliko godina za redom organizira Srpska pravoslavna gimnazija Kantakuzina Katarina Branković u Zagrebu. Ovogodišnji međureligijski skup bio je na temu „Sakralna arhitektura“, a našu školu predstavljala je učenica 3. b razreda Maeta Franjetić. Uz naše učenike, sakralnu arhitekturu svojih vjerskih zajednica predstavljali su i predstavnici Ženske opće gimnazije iz Zagreba, Islamske gimnazije također iz Zagreba, dok je arhitekturu židovske predstavljao rabin židovske općine u Zagrebu Luciano Moše Prelević, a pravoslavnu arhitekturu predstavljali su domaćini. Nakon predstavljanja učenici i profesori nastavili su druženje u prostorijama škole gdje su se sigurno rodila neka nova prijateljstva.