POTPORA PROSVJEDU PROSVJETNIH DJELATNIKA REPUBLIKE HRVATSKE Službeno priopćenje djelatnika Katoličke gimnazije s pravom javnosti

Katolička gimnazija s pravom javnosti s osobitom se osjetljivošću osvrće na štrajk prosvjetnih djelatnika Republike Hrvatske te daje svoju potporu istome u zahtjevu za izjednačavanjem plaća i usklađivanju koeficijenata u javnom sektoru.

Mišljenja smo da se javnosti, uza sve ono što mediji ističu, vrlo oskudno objašnjava novonastala situacija s učiteljskim obavezama, koje nikako nisu obećano rasterećenje, a što bi ujedno trebao biti jedan od imperativa ovoga prosvjeda kako nas javnost ne bi percipirala kao grabežljivce za svoje interese.

Ovakav vid oglašavanja naše  je iskreno solidariziranje sa svim školama, preciznije učiteljima, diljem Lijepe Naše te stoga naglašavamo kako ne istupamo zbog percepcije drugih, već zbog svojih iskrenih osjećaja podrške onoga što u sebi nosi očuvanje identiteta svakoga učitelja.

Održavanje pak nastave u našoj školi, za vrijeme održavanja štrajka u drugim obrazovnim ustanovama, širega je konteksta koji, među ostalim, uključuje i brigu o djeci i roditeljima, napose maturantima kao i specifičnost katoličkih škola u dodatnim programima.