POZIV NA SUDJELOVANJE U ERASMUS+ PROJEKTU “YouthAgainstCyberbullying”

Zaklada SOLIDARNA poziva mlade od 18 do 25 godina da se prijave za sudjelovanje u Erasmus+ projektu #YouthAgainstCyberbullying.

Pet mladih osoba koje odaberemo imaju osiguran put u Kopenhagen od tjedan dana, gdje bi se od 10. do 15. ožujka 2020. godine educirali o cyberbullyingu. Nakon toga bi diljem Hrvatske održali nekoliko radionica i edukacija za djecu i mlade o cyberbullyingu te svojim idejama doprinijeli i sudjelovali u izradi sadržaja za online platformu, aplikaciju i brošuru protiv cyberbullyinga. Prve radionice i edukacije u Hrvatskoj koje će predvoditi tih pet mladih osoba održat će se u travnju 2020., dok su za travanj 2021. godine predviđene 3 nacionalne konferencije/edukacije u Zagrebu, Rijeci i Osijeku koje bi također vodile te mlade osobe, uz podršku stručnjaka.

Uvjeti sudjelovanja su:
· dostupnost za sudjelovanje u projektu u razdoblju od 10. ožujka 2020. do 1. rujna 2021. godine
· dob sudionika/ca od 18 do 25 godina

Nositelj Erasmus+ projekta #YouthAgainstCyberbullying je danski Forum for International Cooperation, dok je Zaklada SOLIDARNA partnerska organizacija u Hrvatskoj. U doba interneta i društvenih mreža te sveopće digitalizacije, mladi su sve više izloženi predrasudama i govoru mržnje, dok vršnjačko nasilje postaje sve raširenije i brutalnije, što utječe na kvalitetu života i mentalno zdravlje sve većeg broja djece i mladih. Nažalost, djeca i mladi često nisu svjesni posljedica svog ponašanja, koja su često i tragične, te smo se odlučili uključiti u ovaj projekt koji za cilj ima podizanje svijesti o opasnosti cyberbullyinga i prevenciju takvog ponašanja.

Projekt #YouthAgainstCyberbullying traje od 01. rujna 2019. do 01. rujna 2021. godine, a kroz projekt će se u svrhu podizanja svijesti mladih o cyberbullyingu razviti internetska platforma, mobilna aplikacija i brošura, koje će zajedno služiti kao alati za osvještavanje djece i mladih. Međutim, jedna od primarnih i najvažnijih aktivnosti projekta bit će edukacija djece i mladih koju bi predvodilo po pet mladih osoba između 18 i 25 godina iz svake partnerske zemlje (uz Zakladu SOLIDARNA iz Hrvatske, tu su i Incijativa za razvoj i saradnju iz Srbije, Arci Liguria iz Italije, Centres d’entrainement aux methodes d’education active iz Francuske, SOLIDAR iz Belgije te Alapítvány a Magyarországi Progresszív Gazdaságpolitikáért és Politikai Gazdaságtanért iz Mađarske).

Ako imaš između 18 i 25 godina i zanimaju te internet i društvene mreže te problematika
cyberbullyinga i govora mržnje u digitalnom svijetu, prijavi se, otputuj u Kopenhagen na tjedan
dana, upoznaj nove ljude i nauči nove stvari!

Svi zainteresirani mole se da nam do 10. veljače 2020. pošalju motivacijsko pismo na e-mail
petra.madjercic@solidarna.hr i navedu zašto žele sudjelovati na projektu.