Prvi eTwinning projekt KG-a

Dan uoči Valentinova, 13. veljače, psihologinja Nikolina Bodolović pozvala je petnaestak učenika prvih, drugih i trećih razreda na predstavljanje projekta eTwinning koji su tom prigodom pozvani sudjelovati u njemu. Predavanje je održano u novootvorenoj knjižnici naše gimnazije koja od nedavno svoje prostore ima u Dijecezanskom muzeju. Projekt je predstavila također nova knjižničarka Manuela Polak. Ravnatelj Ivan Benedičić također je sudjelovao na predstavljanju istaknuvši kako će biti potpora projektu.

Sam projekt zamišljen je zapravo kao suradnja sa školama u državama članicama Europske unije. Države koje trenutno sudjeluju u projektu su Poljska, Njemačka, Italija, Rumunjska i, naravno, Hrvatska. Faze koje bi se trebale odvijati tijekom suradnje su komunikacija sa školama iz navedenih zemalja, predstavljanje škole, prezentiranje kulturne i književne baštine Požeškoga kraja. Također, kao jedna od faza, zamišljena je i razmjena tradicionalnih recepata poznatih domaćih slastica. Svaka škola bi poslala svoj recept dok bi druge škole trebale napraviti tu slasticu i kušati ju. Svoje bi dojmove trebali putem videopoziva objaviti školi koja je poslala recept. Projektu su se uglavnom odazvali učenici koji su i pozvani na predstavljanje te se nadamo kako će ovo biti još jedan način da se upoznamo i to na zabavan i kreativan način.

Piše: Tea Tutić

Foto: Karlo Bleiziffer