Sastanak ŠPD-a „Pegaz“ – ususret prvom ovogodišnjem pohodu

Već drugu godinu za redom nastavlja se okupljati ŠPD „Pegaz“, a najveću odgovornost u organizaciji i ove je godine preuzeo prof. Miroslav Paulić. Povodom prvog pohoda ove školske godine, danas 6. listopada, organiziran je kratki sastanak u školskom kabinetu. Na sastanak su pozvani svi zainteresirani učenici, koji se osjećaju spremni uputiti u gorja našeg kraja, a kasnije možda i druge krajeve Hrvatske i šire. Prof. Paulić je uz pomoć prezentacije predstavio prošlogodišnje pohode „Pegaza“ te njihove ishode. Nakon toga je iznio ciljeve ovogodišnjih planinarskih pohoda te natuknuo moguću suradnju s drugim požeškim, ali i hrvatskim školama, ali i inozemstva. Ovogodišnji cilj je organizirati i realizirati najmanje četiri pohoda, no naši planinari možda to i nadmaše. Naposljetku, predstavljen je plan prvog ovogodišnjeg planinarenja koje će se održati u subotu 10. listopada 2020. na relaciji Velika – Trišnjica – Jankovac – Velika. Planinari zajedno s profesorom u pohod kreću u 8 sati ispred škole, a o dojmovima i novim iskustvima možemo očekivati nakon istoga.