“Papuk ponovljeni”

Prvi pohod ŠPD-a “Pegaz” u novoj školskoj godini za svoje je odredište imao sigurnu lokaciju na kojoj su mladi planinari i njihovi voditelji zagarantirano imali dobar odmor i okrjepu – srce Parka prirode Papuk – Jankovac! Do ovog planinarskog doma, ali i šumskog bisera, vode brojni planinarski putove od kojih smo za ovu prigodu izabrali put od Duboke preko Češljakovačkog visa do Jankovca. Dan je bio idealan za planinarenje jednako kao i staze kojima smo ove subote kročili. Osvojivši Češljakovački vis s njegovih 825 mnv popeli smo se na dosad najviši vrh u jednogodišnjoj povijesti ŠPD-a “Pegaz”. Putem su nas uz izmjene šume hrasta, bukve ili jele pratile priče o nastavi, sveprisutnom (osim u prirodi) koronavirusu, Harryju Potteru, omiljenim novim serijama i likovima koji oduševljavaju ili koji bismo utjelovili… Jankovac nam je ponovno pružio jedinstvenu dobrodošlicu svojim prirodnim ljepotama (iako smo zatekli slap Skakavac bez vode), svojim mirom, ali i izvrsnim lovačkim grahom.

Na prvi pohod “Pegaza” odazvalo se desetero učenika, ali i dvoje profesora s Tehničke škole s kojima bismo u budućnosti mogli planirati suradnju u vidu zajedničkih planinarskih pohoda.

I što za kraj reći nego do idućeg pohoda: “Duc in altum, Pegaz!”