Solo Dios basta!

Jučer smo obilježili Dan škole i svetkovinu sv. Terezije Avilske, zaštitnice škole. Dan je započeo prvim ovogodišnjim međurazrednim natjecanjem, odnosno kvizom znanja kojemu je tema bila „Papa Ivan Pavao II. – Hrvati – Požeška biskupija“. Ovogodišnja situacija zahtijevala je strože epidemiološke mjere pa je kviz održan u učionicama, ali to učenicima nije utjecalo na duh te su bez obzira na situaciju nastupili s pravom natjecateljskom naravi, naravno, ne samo očekujući samo pobjedu, već i proširujući znanje o svetom Ivanu Pavlu II.

Nakon kviza učenici i djelatnici prisustvovali su euharistijskom slavlju koje je predvodio apostolski nuncij u Republici Hrvatskoj, mons. Giorgio Lingua, zajedno s našim biskupom msgr. Antunom Škvorčevićem i biskupima Đakovačko-osječke crkvene pokrajine. U propovijedi se msgr. Lingua dotaknuo toga činjenice da nas u životu i svakodnevici često more razne brige, no smo je jedno potrebno, kako bi rekla sv. Terezija Avilska, a to su Božja Riječ i Evanđelje. Podsjetio nas je da je samo Bog dostatan i da sve prolazi, a samo Bog ostaje isti i da se On jedini nikada ne mijenja. Također nas je pozvao da odaberemo put vjere jer nam njega nitko ne može oduzeti te Božju ljubav i Riječ jer su one ono uistinu najvažnije.