Marin Milevoj, maturant 4.a razreda, plasirao se na državnu razinu natjecanja iz filozofije

Učenik naše škole Marin Milevoj sudjelovao je na Međužupanijskom natjecanju iz filozofije u Osijeku. Nakon dobrih priprema, Marin je u konkurenciji 24 učenika iz cijele Slavonije i Baranje ostvario izvrsno drugo mjesto sa samo dva boda zaostatka za pobjednicom natjecanja te se tim rezultatom neslužbeno plasirao na državnu razinu natjecanja.

Marin kaže kako mu je međužupanijsko natjecanje bilo lakše od školskoga jer mu je polazni tekst bio razumljiviji tako da je lakše mogao izvesti glavnu tezu i zaključak. Nadodaje da se veseli državnoj razini natjecanja iako će se ona provesti online. Na kraju je rekao kako mu je međužupanijsko natjecanje otvorilo nove vidike i otkrilo novu perspektivu svijeta.

Ovogodišnja tema natjecanja bila je „Pojedinac i zajednica“. Marin je za natjecanje, koje se sastoji od testa i eseja, proučavao tekstove Thomasa Hobbesa, Johna Lockea, Immanuela Kanta i Jean Jacquesa Rousseaua uz vodstvo mentora nastavnika Stefana Bunjevca.

Čestitamo Marinu na odličnom uspjehu i želimo mu sreću na sljedećoj razini natjecanja.