Studentice FKIT-a predstavile svoj fakultet

Dana 25. ožujka 2021. u našoj je školi održana radionica koju su izvele studentice Fakulteta kemijskog inženjerstva i tehnologije u Zagrebu Marijana Marcelja, Lucija Terihaj i Lea Vrus u sklopu projekta ”Boje inženjerstva”. Cilj projekta je potaknuti mlađe generacije da se bave znanošću i upišu fakultete u području prirodoslovnih znanosti te inženjerstva. Na radionici su sudjelovali učenici 4. b razreda koji pohađaju izbornu nastavu iz biologije i psihologije. Studentice su predstavile kako izgleda studiranje na FKIT-u, ali i brojne aktivnosti kojima se one i njihove kolege bave u sklopu studija kao što su Studentski zbor,  časopis ”Reaktor ideja” te rad u Studentskoj sekciji Hrvatskog društva kemijskih inženjera i tehnologa (HDKI). Nakon upoznavanja s Fakultetom, studentice su uz asistenciju naših učenika izveli pokuse kao što su slonova pasta, lava lampa, ne-Newtonov fluid i druge. Nakon pokusa uslijedio je kviz, a pobjednici kviza nagrađeni su prigodnim poklonima.