Da se ne zaboravi

Uoči tužne i bolne obljetnice, kada se sjećamo pada herojskoga Vukovara i stradanja Škabrnje, 17. studenog kratkim smo se programom uključili u svehrvatski Dan sjećanja i domovinske zahvalnosti. Program je pripremila prof. Lorena Đurina čiji su učenici postavili prigodnu instalaciju, a potom i pročitali tekst Siniše Glavaševića (Ana Ciganović), ulomak iz propovijedi kardinala Franje Kuharića (Pavle Perić) te molitvu koju je pripremio vjeroučitelj Tomislav Dokoza (Ivan Lukić), dok je prof. Paulić pročitao tekst Vukovarski Očenaš Želimira Ciglara. Pod vodstvom prof. Marije Tonković školski orkestar odsvirao je i otpjevao pjesmu Ne dirajte mi ravnicu nakon čega su se svi uputili u Vukovarsku ulicu gdje su se pomolili i upalili lampione.

Da se ne zaboravi…