Izložba kovanica hrvatske kune

Dana 2. prosinca na inicijativu prof. geografije i njemačkoga jezika Milene Škoda, koja je do ideje došla uz pomoć prijatelja geografa, u razrede je stigla obavijest o skupljanju postojećih kovanica hrvatske valute kune. Učenici su dobro prihvatili izazov te su se odazvali u velikom broju čemu svjedoče i fotografije u fotogaleriji. Svatko je na svoj način uokvirio kovanice od 1 lipe do 5 kuna, pa čak i do legendarne kovanice od 25 kuna. Zbirku prikupljenih kovanica možete pogledati u školskoj knjižnici svaki radni dan od 8 do 15 sati. Na kraju, kako i kaže prof. Škoda, kuna je temelj hrvatskog identiteta i prikaz slobode naše voljene države. Kuna je, barem do sada, predstavljala našu kulturu i baštinu te ne smijemo dozvoliti njen pad u zaborav.

Fotografije: Tea Tutić, 4.b