Zbudite se iz svog sna i drijema!

Jedno je već sigurno – nakon ovako turbulentnog prvog polugodišta, ovih ćemo se božićnih praznika htjeti dobro odmoriti i naspavati. Valjalo bi još malo izdržati pa nadolazeći blagdan Božića ipak dočekati i tijela i duha budnoga za maloga Kralja kojem ćemo se iznova radovati u jaslicama. Na to nas je pozvala i Božićna priredba naših učenika i njihovih mentora koja je bila svojevrsna točka na i svih aktivnosti kojih smo se latili u prvome polugodištu. Ovogodišnji program osmislila je prof. Marijana Ćorluka, a u realizaciji su sudjelovali učenici dramske družine, TV sekcije, školskoga benda,  školskoga zbora i novinarske družine.

Program kojim su nas vodile Hana i Sara otvorio je školski bend skladbom Tiha noć nakon kojih smo čuli malo poznate stihove hrvatskih anonimnih latinista. Nakon molitve koju je predmolio školski vjeroučitelj vlč. Tomislav, prisutni su poslušali radijsku emisiju Čokolada učenika novinarske družine. Uslijedio je glazbeni broj školskoga benda i školskoga zbora koji su nam zasvirali i otpjevali jednu od najlepršavijih božićnih pjesama Feliz navidad. Učenica 1.b razreda Ema Marić predstavila se plesnom točkom, a dramska družina suvremenom adaptacijom poznate priče o tri mudraca ili tri kralja i njihovu poklonu malom Isusu. Na samom kraju pogledali smo već tradicionalnu čestitku učenika TV sekcije, poslušali ravnateljevu božićnu čestitku te zajedno zapjevali neslužbenu božićnu himnu Narodi nam se.