Složi sliku o … psihologiji – tjedan psihologije

Svi bismo katkada najradije pobjegli od određenih situacija, zadataka, poteškoća ili čak osoba. Danas se u školi također tražio izlaz, no kao rješenje prigodnog Escape Rooma Složi sliku o … psihologiji koji je za cilj imao upoznati psihologiju kao znanost i struku i približiti je korisnicima – učenicima, nastavnicima i dr. Nacrt poznatog psihologijskog eksperimenta Muzarefa Sherifa poslužio nam je kao kulisa za ovu radionicu. Kroz 13 zadataka/etapa logičko – zabavnog tipa iz psihologije učenici su se kretali kao kroz labirint školskim hodnicima i prostorijama u potrazi za tragovima i konačnim rješenjem. Na početku i na kraju druženje u uredu školske psihologinje uz kiflice i slatkiše, uz popratnu izložbu iluzija i izložbu filmova sa psihologijskom tematikom. Iako smo sadržaj namijenili 1. i 2. razredima, zbog iskazanog interesa uključili su se svi razredni odjeli, nekoliko profesora i ravnatelj škole. Kao pobjednici koji su u rekordnom vremenu riješili Escape Room bili su ekipa Pavle Perić, Šimun Glasnović, Stjepan Alaber i Petar Balog  iz 2.a, te su nagrađeni priznanjima i prirodnim sokom od jabuke. Pohvaljujemo i ekipu iz 1.b Hane Škorvage i prijateljica za izvrsno 2. mjesto, kao i sve ostale grupe koje su sudjelovale i družile se s nama. Aktivnosti 16. Tjedna psihologije osmislile su i provele prof. psihologije Zrinka Fišer i stručna suradnica psihologinja Nikolina Bodolović. Zahvaljujemo svima za veselu i pozitivnu atmosferu!