Mreža mladih Hrvatske

Od 22.3 do 24.3 učenica Klara Pehal i profesorica Ivana Budić sudjelovale su na trodnevnom treningu vijeća učenika i građanske participacije mladih koji se održao u Slavonskom Brodu. Tijekom treninga naglašavala se važnost vijeća učenika i kako ono može pozitivno utjecati na školu i zajednicu. Kroz razne radionice i aktivnosti bilo je prilike upoznati se i raditi s drugim učenicima iz različitih škola te su se tako stjecala i nova prijateljstva. Organizatori su primjerima i teoretski pokazali raznovrsne načine na koje možemo aktivno sudjelovati u demokratskim procesima te su važnost glasa mladih u društvu stavljale kao prioritet jer mladi nisu samo budućnosti, oni su i sadašnjost. Sudjelovanje na ovom treningu potaknulo je sudionike na aktivnije uključenje u rad vijeća učenika, zalaganje za prava i interese mladih, svojih kolega, te razmišljanje o tome kako pridonijeti boljoj budućnosti. Uključivanje u demokratske procese nije samo naša odgovornost, već i pravo koje trebamo iskoristiti.

Tekst: Klara Pehal, 2.b