Vukovar 2023.

Da se ne zaboravi… Iako smo godinu iz godine sve dalje od strahota Domovinskog rata, ali i dana pobjeda i slave, a svjesni da narod živi i od sjećanja, i ove je godine u našoj školi održan prigodni program povodom Dana sjećanja na žrtvu Vukovara koji su pripremili naši učenici pod mentorstvom prof. Đurine, prof. Tonković i vlč. Dokoze. Na početku programa učenike i djelatnike pozdravila je prof. Đurina nakon koje je maturantica Sara Alaber pročitala svoju priču Ponosan koja je ove godine objavljena u zbirci Priče iz Domovinskog rata iz pera srednjoškolaca. Potom su članovi školskoga benda i zbora odsvirali i otpjevali pjesmu Krunoslava Kiće Slabinca Otiš’o je s mirisima jutra, a učenica 1.a razreda Tea Jurković pročitala pjesmu Siniše Glavaševića Neprijatelji. Susret je završio u molitvenom ozračju za sve žrtve Domovinskog rata, za one zbog kojih su toliki i postali žrtve, ali i one kojima još trebamo oprostiti, nakon čega su zapaljeni lampioni ovaj put ispred škole.