13. HUMANITARNI MALONOGOMETNI TURNIR „NISI SAM”

U subotu, 9. ožujka 2024. održan je trinaesti humanitarni malonogometni turnir „Nisi sam“ u organizaciji Katoličke gimnazije u Požegi i Caritasa Požeške biskupije. Turnir se odvijao u Školskoj sportskoj dvorani OŠ fra Kaje Adžića u Pleternici, a na njemu je sudjelovalo 10 malonogometnih ekipa djece rođene do 2015. godine. Samom turniru prethodila je tradicionalna promocija humanitarne akcije prikupljanjem novčanih priloga od prodaje „kartica pomoći“ u kojoj su sudjelovali učenici Katoličke gimnazije te uplate donacija fizičkih i pravnih osoba. Ove je godine malonogometni turnir imao za cilj prikupiti materijalna sredstva za teško oboljelog mladića Tomislava Boškovića u svrhu opremanja njegova stambenog prostora. Turnir je kao i svih prethodnih godina organizirao profesor Katoličke gimnazije u Požegi Mario Raguž sa svojim dugogodišnjim suradnicima Ivanom Čuljkom, Emi Majin i Anom Grgić. Prvo mjesto osvojila je ekipa NK Slavonija 1, drugo mjesto ekipa NK Kutjevo, dok su u razigravanju za treće mjesto bolji bili nogometaši NK Slavije 1, koji su za ovu humanitarnu broncu pobijedili ekipu NK Jakšića. Na turniru su sudjelovale i ekipe NK Slavija 2, NK Kaptol, NK Mladost Pavlovci, NK Dinamo Vidovci, NA NOPO LEGEN te NK Slavonija 2. U revijalnom dijelu održana je, sada već tradicionalna, sportska igra Goalball namijenjena osobama s potpunim ili djelomičnim oštećenjem vida, a odigrali su ju učenici Katoličke osnovne škole u Požegi. Vrijedno je napomenuti da su cijeli turnir bez naknade sudila trojica požeških nogometnih sudaca Tihomir Garbin, Ivano Matijević i Antonio Perić. Na završnom dijelu turnira, bili su nazočni Tomislav Bošković i požeški biskup Antun Škvorčević, koji je uručio odličja pobjedničkim ekipama.

Nakon dodjele priznanja biskup Antun je čestitao svim sudionicima ovogodišnjeg turnira „Nisi sam“ što su svojim nastupom nastojali biti nogometaši na pravi način. Pojasnio im je da se taj pravi način događa onda kad ne igraju sebično, samo za sebe, nego za drugoga, osobito za drugoga kao što je Tomislav Bošković, čime očituju plemenitost i dobrotu mladog čovjeka. Podsjetio je kako je prije dva dana u sportskoj dvorani Katoličke osnovne škole u Požegi održan turnir u Goalballu, čiji su pobjednici odigrali i ovdje utakmicu za Tomislava. Čestitao je i njima na čelu s njihovim profesorom Markom Vujnovićem. Tomislavu Boškoviću biskup je poželio da i ovom prilikom osjeti kako nije sam, nego da ima mnogih koji su za njega. Spomenuvši kako je Isus Krist svojom smrću na križu posvjedočio da je Bog za nas te smo i mi pozvani biti jedni za druge, biskup je ustvrdio kako su to očitovali i svi sudionici i organizatori ovog humanitarnog turnira. Sve ih je pohvalio za plemenito djelo koje su učinili, napose prof. Maria Raguža, koji je od samih početaka organizator turnira, kao i ravnateljicu Caritasa Požeške biskupije Katarinu Paulić. Na kraju je podsjetio kako se danas održava i Križni put mladih Požeške biskupije na kojem sudjeluje preko 1600 mladih, koji svjedoče da vole Isusa i žele ga nasljedovati, pomažući nositi terete drugih, a koji ovaj humanitarni turnir podržavaju svojom molitvom i žrtvom dugog pješačenja.