VEČER MATEMATIKE U KG-u

U srijedu 4. prosinca 2019. u našoj i osnovnoj školi održana je večer matematike s početkom u 17 sati.

Ova večer je namijenjena za sve ljubitelje matematike i one koji će to tek postati i razotkriti njene čari.

U organizaciji i osmišljanju zadataka glavnu ulogu imale su profesorice matematike Katarina Soldo Obućina i profesorica Sanja Prša, a svoje konačno mišljenje o ovoj večeri rekla je profesorica Prša:

 Jeste li zadovoljni s brojem ljudi koji je prisustvovali na ovogodišnjoj večeri matematike?

Prezadovoljni smo ove godine, gotovo cijela škola je tu.

Koje su neke nove radionice koje nisu bile prošle godine?

Gotovo sve su nove radionice, a neke od njih su personalizirane narukvice gdje svako slovo zamijenimo kodom nula i jedinica te sa dvije različite vrste perli nižemo narukvicu, imamo kutiju iznenađenja koja sadrži svakakve zagonetke koje na prvi pogled izgledaju jednostavno, no zapravo su dosta komplicirane… Još neke od igara su: binarni domino, ajnc potencije, kirigami, razni kvizovi te vaganje i mjerenje krvnog tlaka.

Koje su nagrade bile ove godine i koji su se uvjeti trebali ispuniti za osvajanje iste?

Pošto je danas sveta Barbara to je bio pojam koji se trebao složiti, a neke od nagrada su: ravnala, markeri, notesići, gumice, geometrijski pribor…

Koji su ukratko vaši dojmovi u svemu? Jeste li zadovoljni?

Jako sam zadovoljna jer vidim da su učenici uživali iako je matematika u pitanju mislim da su na trenutak zaboravili na nju. Zadovoljna sam time koliko su u stvari učenici pomogli u realizaciji svega toga, to je petnaest radionica i isprva izgleda malo posla, no treba dosta vremena da se sve to osmisli, ali već imamo ideje za nagodinu.

 ‘Bilo mi je zanimljivo, zadovoljna sam svojom radionicom koja je nova ove godine. Radionica se zove  geometrijski kirigami. Smatram da je organizacija puno bolja od prethodnih i mislim da su radionice i nagrade kreativnije i bolje.’

                                                        Veronika Černušak, voditelj radionice

 ‘Bilo je predobro, najviše mi se svidjela radionica personaliziranih narukvica jer naizgled je obična, no skriva posebno značenje.’   

                                                                      Tena Korov, posjetitelj

‘Na večeri matematike bilo je jako zanimljivo, puno poučnih i kreativnih sadržaja. Vladala je vesela i opuštena atmosfera i mogli smo se na jedan drugačiji i zabavan način družiti s vršnjacima, ali i profesorima škole. Ja sam bila voditelj radionice i na neki način smo sada mi učenici postavljali zadatke profesorima i ostalim učenicima od kojih su neki uspješno, a neki manje uspješnije uspjeli savladati matematičke zadatke.’

                                                                Nora Šarić, voditelj radionica

‘Bilo mi je veoma zanimljivo i edukativno, neke igre nisu tako lake kao što se čine, ali su zabavne. Atmosfera je bila jako opuštena i osjećala se dobrodošlica.’

                                                         David Gelenčir, posjetitelj

Ovo su samo neki od dojmova učenika kojima će zasigurno ova noć ostati u jednom lijepom sjećanju.

Mi jedva čekamo nagodinu, a vi?

Foto: Lana Lucija Grgić