Postom, molitvom i djelima milosrđa do Uskrsa

Danas je Pepelnica ili Čista srijeda, kojom započinje korizma, odnosno vrijeme od 40 dana, ne računajući nedjelje, što je poseban oblik pokorničke priprave za proslavu Kristova vazmenoga otajstva. Pepeo kojim se vjernici posipaju dobiva se od spaljenih maslinovih grančica prošlogodišnje Cvjetnice. Posipanje pepela na Čistu srijedu podsjetnik je na Kristovu patnju i vjernikovu spremnost da sudjeluje svojim odricanjima i drugim oblicima pobožnosti u Kristovoj žrtvi. Pepeo je neizostavni simbol današnjega dana, a praotac naše vjere – Abraham, prvi je u Bibliji koji se ispred Gospodina prepoznaje kao prah i pepeo.

Svečana misa koju je predvodio vlč. Krunoslav Siroglavić započela je u 9:00 sati u katedrali sv. Terezije Avilske, na kojoj su prisustvovali učenici i djelatnici Katoličke gimnazije. Na svetoj misi pojedini učenici i profesori sudjelovali su čitajući molitvu vjernika, čitanja te školski zbor koji je svojom pjesmom uzveličao misno slavlje.