Državno iz košarke za djevojke

Ovu srijedu, 5. travnja naše su djevojke u poslijepodnevnim satima stigle u Poreč na Državno prvenstvo iz košarke. Prvi dan provele su u odmoru od puta i zadnjim dogovorima za natjecanje, a već drugi dan uputile su se prema dvorani Intersport gdje su se u prvoj utakmici susrele sa školom Ekonomist iz Čakovca koju su izgubile s rezultatom od 31:24. Iako su bile bolje u igri, nisu bile preciznije u završnici te je to išlo u korist djevojkama iz Čakovca koje su bile preciznije i zbog tog odnijele pobjedu. Isti dan naše su košarkašice igrale i protiv djevojaka iz ŠPOG-ija (Športske gimnazije) iz Zagreba. Buduće osvajačice turnira uvjerljivo su pobijedile naše košarkašice konačnim rezultatom 17:81. Požežanke nisu mogle parirati košarkašicama koje igraju u reprezentaciji, a koje su ih nadigrale u svakom segmentu igre te tako prošle grupnu fazu. Reprezentacija KG-a nakon dva poraza ispala je iz grupne faze i tako su ujedno završile i s natjecanjem. Državno je prvenstvo završilo 7. travnja, a i osvojile su ga Zagrepčanke iz Športske gimnazije, druge su bile košarkašice iz Slavonskog Broda (Klasičari), dok su treće bile djevojke iz Kamenjaka, Crikvenica.

Fotografije: Patrik Antolović, IPL novinar