U četvrtak, 25. lipnja 2026., u Katoličkoj gimnaziji s pravom javnosti u Požegi održana je svečana dodjela maturalnih svjedodžbi učenicima završnih razreda, kojom je ispraćena generacija 2022. – 2026.
Program je započeo glazbenim nastupom maturantica Viktorije Barić i Marije Orešković, koje su izvele pjesmu Sanjati, nakon čega je molitvu i prigodnu riječ uputio vlč. Krunoslav Juraković, predstojnik Ureda za katoličke škole Požeške biskupije. Okupljenima se potom obratio ravnatelj škole prof. Ivan Bedeničić, zahvalivši maturantima na njihovu radu, odgovornosti i doprinosu životu škole te im poželjevši obilje Božjega blagoslova na životnom putu koji je pred njima.
Poseban doprinos svečanosti dale su maturantice Veronika Heig i Petra Musil izvedbom ulomka iz predstave Može li tko reći, dok se u ime cijele generacije prisutnima obratila maturantica godine Ljubica Marković, izrazivši zahvalnost profesorima, roditeljima i svima koji su ih pratili tijekom srednjoškolskog obrazovanja.
Središnji dio večeri bila je svečana dodjela maturalnih svjedodžbi. Uz svjedodžbe, maturanti su upisani u Knjigu prijatelja škole te su im uručene volonterske knjižice kao trajna uspomena na njihov doprinos školskoj zajednici.
U nastavku programa dodijeljene su nagrade učenicima koji su tijekom školovanja ostvarili zapažene rezultate na natjecanjima te se istaknuli svojim radom, zalaganjem i uspjesima. Time je još jednom istaknuta izvrsnost ove generacije, koja je svojim postignućima i ljudskim kvalitetama ostavila prepoznatljiv trag u životu škole.
Svečanost je završila izvedbom akademske himne Gaudeamus, u interpretaciji maturantice Viktorije Barić, zajedničkim fotografiranjem i domjenkom, u ozračju radosti, zahvalnosti i lijepih uspomena.
Dragim maturanticama i maturantima od srca čestitamo na uspješno završenom srednjoškolskom obrazovanju te im želimo obilje uspjeha, hrabrosti i Božjega blagoslova u nastavku školovanja i života.

































