Dan škole

DSC_0098Dragi prijatelji Katoličke gimnazije, cijenjeni gimnazijalci, poštovani profesori!
Otvorimo svoja srca i oči i um beskrajnoj Ljubavi koja nas je stvorila, osmislila i na međusobni dar dala u ovoj našoj ljudskoj i vjerničkoj zajednici!
Neka Vam je sretan i blagoslovljen Dan škole!
Neka nam sv. Terezija Avilska bude putokaz i potpora na putu u vječnost, putu koji za mene i za tebe, za sve nas vodi i kroz prostore ove škole, kroz ljubav i brigu njenog osnivača, preko profesora, pomoćnog i stručnog osoblja, vaših roditelja i prijatelja!
Veliko hvala Vama koji ste na poseban način htjeli iskazati svoj odgovor na pruženu ljubav – učenjem, spremanjem škole, razrednih panoa, molitvenim bdijenjem, pripremom za kviz i nebrojenim, malim, često sitnim i nezamjetljivim djelima.
Čudesnost svake slike ižaruje i najmanji potez umjetnikov, skladnost harmonije zavisi o najneznatnijim tonovima suzvučja, a ljepota naše škole blista u odsjaju naših želja, stremljenja, nada i čeznuća svakog pojedinog od nas.
I svaki od nas pozvan je darivati, doprinositi, izgrađivati. I, dao Bog da se u tom ne umorimo i ne smalakšemo.
Laudetur Iesus Christus.

Požega, 15. listopada 2015.