Profesionalno informiranje, savjetovanje i usmjeravanje učenika

e-usmjeravanje_slikaPoslove profesionalnog informiranja i savjetovanja učenika obavlja Odsjek za profesionalno usmjeravanje i obrazovanje Hrvatskog zavoda za zapošljavanje u suradnji s osnovnim i srednjim školama.

Kao i prethodnih školskih godina, u školskoj godini 2015./2016. planirane su aktivnosti:

• provođenje ankete o profesionalnim namjerama učenika četvrtog razreda četverogodišnjih srednjoškolskih programa,
  • aktivnosti profesionalnog savjetovanja učenika odnosno stručna individualna pomoć pri donošenju odluka o daljnjem profesionalnom razvoju,
  • aktivnosti profesionalnog informiranja učenika, roditelja učenika i nastavnika putem predavanja, razgovora i pisanih informativnih materijala i
  • praćenje učenika koji su prošli postupak profesionalnog savjetovanja o njihovom upisu na studij.

Učenicima preporučamo novi portal Hrvatskog zavoda za zapošljavanje e-usmjeravanje na mrežnoj stranici http://e-usmjeravanje.hzz.hr/ na kojem mogu pronaći informacije koje su potrebne za izbor zanimanja, škole i studija, informacije o slobodnim radnim mjestima i vještinama koje su potrebne za traženje posla te druge.

Također, na ovom Portalu nalaze se i alati za samoprocjenu interesa i kompetencija što će učenicima olakšati odluku o izboru zanimanja koja su najprimjerenija procijenjenim profesionalnim interesima.