UZBUĐENE GLAVE

Kao što nam je do sada vjerojatno svima poznato, naša škola po prvi je puta organizirala posjet Bruxellesu put kojeg se kreće za mjesec dana, točnije 11. prosinca. Priliku za put mogli su dobiti učenici koji su svojim trudom, učenjem, zalaganjem, ponašanjem te sudjelovanjem u raznim izvannastavnim aktivnostima dokazali da su zavrijedili ovaj ne tako skroman poklon. Kako njihova sreća i zadovoljstvo ne bi ostali samo dio njih i njihovih najbližih, ovom prilikom zamolili smo za izjavu neke od njih. Zanimalo nas je jesu li očekivali pobjedu, kako se sada osjećaju te što očekuju od puta u Bruxelles.

DSC_0012Matea Pauković, 1.a

„Nisam očekivala pobjedu, ali sam joj se nadala. Kada sam čula da sam izabrana bila sam sretna i uzbuđena i jako mi je drago što imam tu priliku. Očekujem da ćemo se lijepo provesti, a možda i nešto naučiti. Htjela bih da se puno družimo, družimo, družimo, upoznamo s gradom i razgledamo najvažnije znamenitosti.“

Anita Rotar , 2.a

„Očekivala sam ovo zbog dobrih ocjena, ali je postojao i strah da bi se mogao naći netko bolji. Kada sam čula da sam izabrana bila sam stvarno oduševljena i sretna. Očekujem da ćemo se dobro zabaviti. Posebno iščekujem vožnju avionom jer imam želju proći kroz oblake.“

Nikolina Berić, 2.a (Školski zbor)

„Nisam očekivala da ću biti izabrana jer u zboru ima dosta ljudi koji su isto tako mogli zaslužiti ovaj put. Kada sam saznala da sam odabrana baš ja, u početku nisam toga bila svjesna, no kasnije sam shvatila što se dogodilo. Moj tata je bio iznenađen u tolikoj mjeri da je rekao: „’Ajde Bogu hvala da je i to tvoje pjevanje negdje dovelo. Ja sam mislio da će mene odvesti u Popovaču.“ Najviše se veselim belgijskoj i bruxelleskoj torti.“

Maja Grgić, 2.b

„Nisam očekivala da ću biti izabrana pa sam bila doista šokirana kada sam saznala da jesam. Jedva čekam put i očekujem da ćemo vidjeti neke najvažnije građevine te steći nova iskustva i uspomene. Kako se bojim visine, nadam se da će i put avionom dobro proći.“

DSC_0022Valentina Pavličević, 3.a

„Moram priznati da pobjedu stvarno nisam očekivala jer u našem razredu možda ima osoba koje su ovo također mogle zaslužiti svojim ocjenama ili zalaganjem za razred i školu. Očekujem kvalitetno druženje i dobru zabavu te jedva čekam vožnju avionom i posjet zgradi Europskog parlamenta.“

Domagoj Grbavac, 3.a (KRUG)

„Iznenađen sam ovom pobjedom jer ju stvarno nisam očekivao. Osjećam se jako sretno i uzbuđeno, a najviše me veseli posjet zgradi Europskog parlamenta i posjet drugom kraju kontinenta. Ovaj put će mi poslužiti kao dodatna motivacija za daljnje sudjelovanje u KRUG-u.“
DSC_0023

Ante Herceg, 3.b

„Moram priznati da sam se trudio da osvojim ovaj put za Bruxelles. Kada sam čuo da se trud isplatio, bio sam jako sretan i ugodno iznenađen. U Bruxellesu jako želim posjetiti zgradu Europskog parlamenta, probati čokoladu i upoznati kulturu i povijest same države i belgijskog naroda.“

Jana Jularić ,3.b (Novinarska družina Nautes)

„S obzirom na to da sam se protekle dvije godine trudila za svoj uspjeh u školi i Nautesu, pomalo sam i očekivala ovaj put i bilo mi je jako drago što sam na kraju izabrana. Očekujem vidjeti zgradu Europskog parlamenta te upoznati čovjeka koji nam je priuštio ovaj put i, nadam se, prelijepo iskustvo.“

Petar Petrović, 3.b  (Dramska družina)

„Ovaj put sam čak i očekivao zbog sudjelovanja u mnogim školskim, ali i izvanškolskim predstavama i nastupima (ipak, kakva je godina, dobro je). Velika mi je želja, osim dobrog druženja, i probati jedno lijepo belgijsko pivo. Nadam se da će mi ovo iskustvo ostaviti puno dobrih sjećanja i uspomena.“

Marija Prpić, 4.a

„Ovaj put nisam baš očekivala, ali sam mislila da bih mogla proći zbog dobrih ocjena. Kada sam saznala da idem u Bruxelles bila sam jako iznenađena, uzbuđena i sretna. Očekujem da ću steći nezaboravno iskustvo i dobro se provesti. Uz zgradu Europskog parlamenta, jako želim vidjeti i poznatu skulpturu Atomium.“
DSC_0031

Ema Thür, 4.a

„Nisam očekivala ovaj put i stvarno sam bila jako iznenađena i uzbuđena kada sam saznala da sam odabrana. Jako se nadam da će put avionom proći odlično jer se užasavam visina. U Bruxellesu imam želju ići u ‘shopping’ i posjetiti zgradu Europskog parlamenta.„

Čestitamo još jednom svima koji su odabrani za ovo prekrasno putovanje i, naravno, želimo im dobar provod. Svima ostalima pak poručujemo da se nastave truditi jer se trud kad-tad isplati i nagradi nas u životu.
Kako je i sam Petar Petrović rekao: „Moj trud ne staje, on raste iz dana u dan“.