Vjeronaučna olimpijada

Dana 19. veljače 2016. po prvi puta domaćini Vjeronaučne olimpijade na biskupijskoj razini na kojoj je prisustvovalo 19 srednjih te 10 osnovnih škola bili su Katolička osnovna škola i Katolička gimnazija. Program je svečano otvorio školski zbor pjesmom Moj Isus, a uvodne riječi dobrodošlice uputio je predsjednik povjerenstva vlč. Marijan Pavelić koji je i detaljno objasnio program natjecanja. Nakon njega prisutnima se obratio i ravnatelj Katoličke osnovne škole vlč. Želimir Žuljević koji je pozdravio sve prisutne i poželio svima puno uspjeha u natjecanju.

12735894_1085920698124658_1705308528_nPrvi pismeni dio natjecanja odvijao se u prostorijama naših škola gdje su se ekipe natjecale u pojedinačnom znanju o obitelji i braku što je bila i glavna tema natjecanja. Uslijedio je potom kratak obilazak grada koji je završio domjenkom za učenike i njihove mentore. Drugi dio natjecanja odvijao se u Dvorani sv. Terezije Avilske gdje su sve ekipe prisustvovale tomboli, a samo pet najboljih je sudjelovalo u daljnjem krugu natjecanja zvanom Milijunak.

Ekipu Katoličke gimnazije predstavljale su Marija Prpić, Jelena Dorić, Ružica Antolović i Maria Franjić, a naše djevojke osvojile su
izvrsno drugo mjesto. 12746218_1085920598124668_1797111712_nTreće mjesto zauzela je ekipa iz Orahovice, a zasluženu nagradu za osvojeno prvo mjesta preuzela je ekipa Gimnazije iz Nove Gradiške i time ostvarila prolazak na državno natjecanje koje će se održati od 6. do 8. travnja u Opatiji.
Čestitamo pobjednicima na osvojenom prvom mjestu, a drugima ne preostaje ništa drugo nego pokušati opet nagodinu.