Treće mjesto na međunarodnom literarnom natječaju

Natječaj "Blaženi Ivan Merz"Već četrnaestu godinu zaredom Nadbiskupska klasična gimnazija u Zagrebu organizira međunarodni Literarni natječaj “Blaženi Ivan Merz”. Tema koju su svi mladi literati vrlo uspješno obradili bila je preuzeta iz dnevnika Ivana Merza, a glasila je: “Volim čovječanstvo, volim male, nepoznate ljude, koji na svojim leđima nose sav teret historije”. U konkurenciji od 44 pristigla srednjoškolska rada iz Hrvatske i Bosne i Hercegovine, treće mjesto osvojila je naša Jelena Dorić. Čestitamo Jeleni na ostvarenom uspjehu i odličnom predstavljanju naše škole.

Prvo mjesto osvojila je Lea Bošnjak (Katolički školski centar »Sv. Josip« u Sarajevu), drugo mjesto pripalo je Jeleni Jurić (XII. gimnazija u Zagrebu), a treće mjesto s Jelenom dijeli Doris Jagarinac (KKG u Virovitici).
Spomenutim učenicama nagrade će biti uručene 16. travnja 2016. na Prigodnoj akademiji u Nadbiskupskoj katoličkoj gimnaziji u Zagrebu.