XXI. državno Natjecanje iz hrvatskoga jezika

mms_20160503_094908XXI. državno Natjecanje iz hrvatskoga jezika za učenike osnovnih i srednjih škola održano je u Zadru od 27. do 29. travnja 2016. godine. Domaćin, Osnovna škola Petra Preradovića, prigodnim je programom podsjetio na ljepote i znamenitosti grada Zadra, koji je vrelo hrvatske povijesne i kulturne baštine, spominjući  s osobitim ponosom veliko književno ime – Petra Preradovića čiji su stihovi „Ljub’ si rode jezik iznad svega / U njem živi, umiraj za njega!“ izgovoreni upravo pred onima koji ga osobito njeguju i ostavljaju nadu da njegovoj ljepoti i vrijednosti nema i ne smije biti kraja – najvrsnijima u državi u njegovu poznavanju.

Našu školu predstavila je Marija Prpić, učenica 4. a razreda, koja je svoje putovanje po ovogodišnjim natjecanjima završila upravo u Zadru te sa 74% riješenosti testa zauzela 12. mjesto. Radujemo se još jednom predstavljanju Škole na državnoj razini i postignutom uspjehu. Nadamo se da će Zadar Mariji ostati djelićem prekrasnih uspomena na još jednu srednjoškolsku priču njenoga života, koja je na izmaku, no uvjereni smo da će i nadalje zujati, zvečati, zvoniti, zvučati, šumiti, grmjeti, tutnjati, hučati ta njena ljubav spram jezika svoga.

mms_20160503_094955 mms_20160503_094941