Te Deum

Alfa i omega u životu svakog kršćanina, a napose katoličkog gimnazijalca, jest Krist. Školsku godinu započeli smo zazivom Duha Svetoga koji je bio sa svima nama na svoj način prisutan vodeći nas i bodreći da u svemu što radimo budemo na sliku Božju. U zajedništvu s učenicima i djelatnicima Katoličke osnovne škole i OŠ Dobriše Cesarića zahvalili smo Bogu na svemu što nas je izgradilo u novoga čovjeka – bilo usponima bilo padovima, kako će naglasiti i predvoditelj misnoga slavlja msgr. Antun Škvorčević. On nas je pozvao da se poput svetoga Ilije odlučimo povući u osamu gdje ćemo u molitvi prepoznati Boga i osluškivati njegov glas, a on se ne čuje samo ušima nego i srcem. Pred nama je zasluženo vrijeme odmora koje bi bilo šteta protratiti u ispraznostima, radije se potrudimo i nastavimo izgrađivati sebe kao čovjeka i u dokolici.