Lektirske patnje jednoga tinejdžera

Jučer su u našoj školi, točnije Dvorani sv. Terezije Avilske, gostovali naši prijatelji iz virovitičke klasične gimnazije koji su nas došli počastiti predstavom Lektirske patnje jednoga tinejdžera. Radi se o predstavi koja je nastala na temelju božićne predstave, a koju su preinačili za ovogodišnju smotru LiDraNo. Mladi virovitički klasičari uprizorili su doista aktualne patnje većine naših maturanata – maturu iz hrvatskoga jezika. Iako smo se nasmijali simpatičnim glumcima i njihovim utjelovljenjima poznatih književnih likova, ostaje ozbiljna poruka da se za maturu iz hrvatskoga jezika, a vjerujemo i za ostale obvezne i izborne predmete, ne može kvalitetno pripremiti u zadnji čas. Našim Virovitičanima želimo puno uspjeha kako na maturi, tako i na Županijskoj smotri LiDraNo.