Susret generacija

Sve užurbaniji način života i brojne obveze kojima su okruženi mladim ljudima ne ostavljaju dovoljno vremena koje bi posvetili svojim starijim sugrađanima te su oni u mnogo slučajeva suočeni sa samoćom i zanemarivanjem te bivaju isključeni iz društvenog života. Upravo iz toga razloga je 14. prosinca 1990. godine Glavna skupština Ujedinjenih naroda 1. listopada proglasila Međunarodnim danom starijih osoba koji se obilježava od 1991. godine.

U petak, 29. rujna, učenici 4.a razreda su, zajedno s profesorom vlč. Marijanom Pavelićem, posjetili Dom za starije i nemoćne osobe u Požegi gdje je održana sveta misa za sve djelatnike i korisnike doma na čelu kojega je ravnateljica dipl. soc. radnica Ružica Alaber. Naši su maturanti svojim pjevanjem, sviranjem, čitanjem i ministriranjem pomogli animirati svetu misu koju je predvodio vlč. Robert Kupčak. Nakon svete mise sudjelovali su u opsežnom programu koji je uključivao recitacije, scenski prikaz, pjevanje pa čak i umirovljeničku gimnastiku. Osim umirovljenika, svoje su nastupe imali i plesni studio Marine Mihelčić, ali i naši maturanti koji su, kao šećer na kraju, otpjevali dvije pjesme, dok je Mijo Radić na svom trombonu odsvirao poznatu skladbu Vilo moja. Nakon programa druženje se nastavilo uz ručak gdje su se naši maturanti mogli još malo družiti s korisnicima doma te im svojom prisutnošću izmamiti osmijeh na lice.