O MATERINSKOM JEZIKU NA ŽUPANIJSKOJ RAZINI

P1020468U danima kada obilježavamo dane hrvatskoga jezika održana su natjecanja na županijskoj razini diljem Hrvatske. Jakšić je već petu godinu zaredom domaćin natjecanja u poznavanju gramatičkih, pravopisnih i jezičnopovijesnih zakonitosti hrvatskoga jezika u Požeško-slavonskoj županiji. Predstavnici naše škole i ove su se godine vratili s izvrsnim rezultatima u svim kategorijama.
U kategoriji prvih razreda odlično drugo mjesto ostvarila je Lucija Morvaj, a jednako dobar rezultat imala je i Leonarda Zelenika koja je zauzela treće mjesto.
U kategoriji drugih razreda treće je mjesto ostvarila Marta Matešić.
Drugo mjesto u kategoriji trećih razreda osvojila je Ana Šimunović, a Valentina Stojčević treće mjesto.
Treće mjesto je osvojila i Lea Šulc u kategoriji četvrtih razreda.
Mentori naših 13 predstavnica bili su prof. Marijana Ćorluka i prof. Miroslav Paulić.
DSC_5330