KaZlaDo 2018.

U Gradskom kazalištu Požega 26. travnja održani su četvrti po redu kazališni susreti dramskih skupina Požeško-slavonske županije, poznatiji kao KaZlaDo. U kategoriji osnovnih škola natjecalo se pet škola, u kategoriji srednjih dvije dok je u kategoriji monologa sudjelovalo petero učenika. Poseban žiri koji je ocjenjivao nastupe činilo je tročlano prosudbeno povjerenstvo u sljedećem sastavu: Ines Škuflić, Tihana Strmečki i Marijana Matoković. One su svojim stručnim, iscrpnim i kvalitetnim komentarima popratili nastupe sudionike, ali su im davale i sugestije kako bi pojedine dramske skupine što bolje uprizorile buduće dramske komade. Dramska skupina naše škole uprizorila je Kozarčevu ”Tenu” pod mentorstvom prof. Marijane Ćorluke. Stručni je žiri bio oduševljen našim učenicima davši im mnogo pozitivnih komentara. Posebno su istaknuti dobro osmišljen scenski prostor, mirnoća glumaca tijekom izvedbe, kompaktnost grupe, kostimografija te fantastična scenska zamrzavanja. Povjerenstvo se jednoglasno složilo da želi dulju predstavu istaknuvši pritom kako je ”Tena” odličan predložak za daljnji razvitak.

U kategoriji monologa naša je Škola imala dvoje predstavnika. Romana Ronta obradila je dramski tekst ”Susjed”, a Matko Trnačić tekst ”Galeb”.