Škola skijanja “Petar Barbarić” 2019.

Drugu godinu za redom Odgojno-obrazovni centar Požeške biskupije organizira četverodnevnu školu skijanja „Petar Barbarić“ na Vlašiću ovaj put za 38 učenika Katoličke osnovne škole i Katoličke gimnazije. Učenici su sa svojim nastavnicima i trenerima od 14. do 17. veljače boravili u centru EKO-FIS na Vlašiću gdje su im isplanirane i organizirane sadržajno različite skijaške poduke kojima je za cilj bio skijanju podučiti one koji su prvi puta stali na skije te usavršiti tehnike skijanja onima ipak nešto iskusnijima. „Osim tehnika skijanja smisao ove škole je stjecanje ljubavi prema zimovanju, osamostaljivanje djece uz aktivni odmor, educiranje djece školske populacije o vrijednostima, promicanju i razvijanju svijesti o suradnji sa susjednim zemljama (BiH).“ istaknuo je organizator i koordinator škole skijanja prof. Frano Barišić. Ove godine ekipa suradnika bila je nešto veća, sukladno i samom broju učenika. Tako se prof. Barišiću i ove godine pridružio prof. Mario Raguž, a uz njih sudjelovali su i profesori Mirko Cvetko i Marko Vujnović.