Državno iz badmintona u Zadru

Prvo državno natjecanje koje su zaslužile naše djevojke, ono u badmintonu, održano je 7. i 8. ožujka u Zadru, u dvorani Višnjik. Ovogodišnje natjecanje na državnoj razini održano je u skroz novom sustavu – svi pobjednici županijskih natjecanja, i srednjih i osnovnih škole, našli su se zajedno na državnoj razini. Naporan raspored, dugo putovanje i puno ekipa koje su preskočile regionalna natjecanja pokazat će s vremenom koliko je ovakav sustav prihvatljiv. U dva dana organizatori su primili oko 350 sudionika, a odigrano je oko 400 utakmica u četiri dvoranska prostora na kojima je postavljeno 20 terena za igru. Skupine su brojile tri ekipe, a samo prva ekipa ostajala je treći dan dok su druge dvije u skupini drugi dan organizirano putovale svojim kućama. Naše djevojke nisu prošle skupinu jer su uvjerljive bile djevojke iz Novske dok smo u tijesnoj utakmici protiv Splita poraženi u zadnjem singlu. Ono što su svi upućeniji znali, naša se ekipa uputila na državnu smotru bez naše motivatorice i pravog borca na terenu – Taru Stipanović. Djevojke koje su pod vodstvom prof. Marija Raguža branile boje naše škole i županije jesu Iva Budimir, Ela Ešegović, Josipa Majstorović i Petra Raguž.