Deset godina požeškog KOŠ-a

Kako su prošle godine katoličke gimnazije na području Požeške biskupije proslavile desetu godinu postojanja, tako je ove godine 19. ožujka, na blagdan svoga nebeskoga zaštitnika, sv. Josipa, Katolička osnovna škola u Požegi, popularni KOŠ, također obilježio svojih prvih deset godina postojanja. Budući da obje škole, i KOŠ i gimnazija, pripadaju jedinstvenom Odgojno-obrazovnom centru, nemali je broj današnjih gimnazijalaca poniknuo iz prve dvije generacije KOŠ-ovaca, a nadamo se da će se takav običaj i nastaviti. Upravo su naši gimnazijalci koji su prvi i drugi zakoračili u Katoličku osnovnu školu prije deset, odnosno devet godina sudjelovali u obilježavanju ove prve i znakovite obljetnice bilo kao pjevači, bilo kao glumci u igrokazu koji je tematizirao, što drugo nego same početke Katoličke osnovne škole u Požegi. Simbolično je i to da je ravnateljsku stolicu od ove školske godine preuzeo naš donedavni gimnazijski profesor i kolega, Frano Barišić pred kojim je izazovan zadatak da školu u ne baš zavidnim vremenima povede u idućih deset godina. Sretno im bilo!