Joga i kršćanski put savršenstva

19. studenoga 2019. godine u Dvorani sv. Terezije Avilske u Požegi za sve učenike i djelatnike škole predavanje na temu Joga i kršćanski put savršenstva održao je fra Josip Blažević, hrvatski teolog, provincijal Hrvatske Provincije svetoga Jeronima franjevaca konventualaca koji je po službi prvi odgojitelj u toj provinciji i vrsni poznavatelj istočnjačke duhovnosti i novih religioznih pokreta. Predavanje je započelo u 12:30h molitvom koju je predvodio vlč. Ivica Bošnjak, duhovnik škole nakon čega je uslijedilo predavanje. Fra Josip je na samom početku protumačio pojam joge kao teističkog sustava, tj. tehnike izbavljenja iz ciklusa ponovnih rađanja (reinkarnacije), s ciljem „dokidanja stanja svijesti.“ Uz mnoštvo slika i ilustracija govorio je i o kultu štovanje gurua, pojasnio koji je cilj joge te iznio argumente za to je li joga prihvatljiva ili nije jednom kršćaninu. Na samom kraju završnu molitvu predvodio je duhovnik vlč. Ivica Bošnjak, a blagoslov dao fra Josip Blažević.

Tekst: Martina Grbeš i Barbara Rezo

Foto: Žana Jularić, 2.a