Obavijesti i pravilnik o radu školske knjižnice u uvjetima pandemije COVID-19

Rad školske knjižnice Katoličke gimnazije s pravom javnosti u Požegi odvija se u skladu s mjerama suzbijanja epidemije bolesti COVID-19, a usluge školske knjižnice korisnicima su dostupne prema ograničenom načinu rada. Sve se mjere i upute redovito objavljuju na školskim mrežnim stranicama.

Korisnici su dužni pridržavati se svih objavljenih aktualnih mjera prema sljedećem

PROTOKOLU ZA KORISNIKE:

1. Broj korisnika koji istodobno mogu boraviti u prostoru knjižnice i čitaonice je ograničen. Podatak o broju korisnika koji istodobno mogu boraviti nalazi se na vratima knjižnice i čitaonice.
  2. Kako bi se smanjio broj ulazaka u prostorije knjižnice, korisnike se upućuje na provjeru dostupne građe na mrežnoj poveznici: http://library.foi.hr/lib/index.php?B=1724
  3. Prije ulaska u prostorije knjižnice obvezno je staviti zaštitnu masku i ispravno ju nositi u prostoru knjižnice.
  4. Nakon ulaska u knjižnicu korisnici moraju obvezno dezinficirati ruke.
  5. Obvezno je pridržavanje propisanog razmaka od najmanje 2 metra između pojedinih osoba u knjižnici i čitaonici.
  6. Tijekom razgovora obvezno je zaštitnu masku imati preko nosa i usta te zadržati udaljenost od najmanje 2 metara.
  7. Posuđena građa se vraća u kutiju na ulazu u knjižnicu, s umetnutim osobnim podacima korisnika (ime i prezime, razred).
  8. Obvezna je karantena vraćene građe u trajanju od 24 do 72 sata, što može utjecati na dostupnost građe za posudbu.
  9. U čitaonici je dopušteno korištenje samo radnih stolova uz koje je postavljena obavijest da se smiju koristiti. Nije dopušteno premještanje stolova i stolaca. Nije dopušteno približavanje drugim osobama na udaljenost manju od 2 metra.
  10. Na izlasku iz knjižnice korisnici moraju obvezno dezinficirati ruke.
  11. U slučaju da se korisnik ne pridržava propisanih mjera i nakon što je upozoren, bit će mu onemogućeno služiti se uslugama školske knjižnice, o čemu će biti obaviješten razrednik.

Knjižničarka: Manuela Polak