Mjesec hrvatske knjige 2020.

Mjesec hrvatske knjige manifestacija je koja se provodi na nacionalnoj i lokalnoj razini, od 15. listopada do 15. studenoga svake godine.

Iako se iz knjižnica uvijek čuje glas za poticanje čitanja, tijekom Mjeseca hrvatske knjige, nastoji se još intenzivnije govoriti i na državnoj razini, ali i u lokalnim sredinama o knjizi i čitanju, a kroz raznovrsne programe knjižnice lokalno uključuju i građane. Cilj manifestacije je istaknuti iznimnu važnost knjige, ali i knjižnica kao mjesta javnog i slobodnog pristupa koja se sve više približavaju građanima.

Ovogodišnja je manifestacija posvećena planetu Zemlji, u povodu 50. godišnjice obilježavanja Dana planeta Zemlje, a moto je Razlistaj se!

Tijekom Mjeseca hrvatske knjige, svaki učenik koji dođe posuditi/ vratiti knjigu, na poklon će dobiti straničnik za knjigu! 🙂
Vidimo se u knjižnici.

*Obavijest možete pogledati i u Virtualnoj knjižnici naše Škole.