Izlet učenika prvih razreda u Zagreb i Plitvice

U srijedu, 2. lipnja 2021. učenici prvih razreda su se nakon 4. sata sa svojim profesorima uputili prema Zagrebu. Po dolasku u Zagreb uputili su se prema Meštrovićevu paviljonu gdje su posjetili izložbu „Murtić 100“, na kojoj se, kako i sam naslov kaže, moglo vidjeti 100 umjetnička djela Ede Murtića. Izložba je organizirana povodom stote obljetnice njegova rođenja. Nakon izložbe uputili su se do hostela „Chill out“ gdje su ostavili stvari, nakon čega su imali slobodno vrijeme za ručanje i obilazak glavnoga grada. Učenici su se s profesorima okupili ispred Trga bana Josipa Jelačića i uputili se prema Gornjem gradu gdje su u Kazalištu „Komedija“ pogledali predstavu „Tulum u samostanu“.

Drugi dan su se zaputili prema Nacionalnom parku Plitvička jezera. Nakon obilaska jednog od najljepših dijelova Hrvatske, gdje su mogli uživati u ljepotama prirode koje su ovjekovječili fotografijama, uputili su se na ručak nakon čega je uslijedio povratak prema Požegi. Iako umorni, po dolasku u Požegu sudjelovali su na tijelovskoj procesiji te na taj način ujedno zahvalili Bogu za dvodnevne radosti zajedništva.

Tekst: Hana Gomerčić