Probudi me!

Probudi me! – festival recitacije za mlade književna je manifestacija koju je organizirala Gradska knjižnice Požega uz potporu Ministarstva kulture i medija. Program je bio namijenjen mladima u dobi od 15 do 30 godina, a s ciljem popularizacije pjesništva i promocije mladih recitatora. Ovom programu,  koji se odvijao u nekoliko faza, od prijave zainteresiranih slanjem videosnimke recitacije poezije hrvatskih pjesnika, preko besplatne stručne edukacije tijekom koje su se mladi sudionici usavršavali u recitatorskom umijeću (pod vodstvom Mirele Španjol, stručnjakinje za komunikaciju i Selene Andrić, magistre kazališne umjetnosti Akademije za umjetnost i kulturu u Osijeku), pa do završne manifestacije, održane 12. studenog, na kojoj su se recitatori predstavili publici pripremljenim izvedbama odabranih pjesama hrvatskih pjesnika, pridružila se i Dramska družina Katoličke gimnazije. Hvala Gradskoj knjižnici na organizaciji, suradnji, edukaciji, darovima i neumorivoj težnji za  očuvanjem iznimnih trenutaka ljepote umjetničke riječi.

Veselimo se narednom festivalu recitacije za mlade!

Probudi me!