Mjesec borbe protiv ovisnosti

Svake godine u periodu od 15.11. do 15.12. obilježava se Mjesec borbe protiv ovisnosti. Cilj obilježavanja je upozoriti cjelokupnu javnost na problem zlouporabe svih sredstava ovisnosti, a osobito droga te potaknuti sve subjekte u društvu na aktivnu  borbu protiv ovisnosti i zlouporabe droga. U Katoličkoj gimnaziji obilježili smo ga provedbom istraživanja o zastupljenosti različitih oblika sredstava ovisnosti među učenicima naše škole. Rezultate ćemo koristiti u okviru satova razredne zajednice, roditeljskih sastanaka i u planiranju budućih preventivnih aktivnosti. Posjetili smo izložbu nagrađenih učeničkih radova Kreativni i neovisni u Gradskoj knjižnici Požega. Prvi razredi poslušali su predavanje prof. Sanje Kerner „Igre na sreću u foto finišu“ u okviru projekta „Zdravo biram i nisam sam“  Zavoda za javno zdravstvo Požeško-slavonske županije.

Piše: Nikolina Bodolović, prof.