Svim na zemlji mir veselje

„Svim na zemlji mir veselje,

budi polag Božje volje…“

…moglo se osjetiti na jučerašnjoj predbožićnoj priredbi učenika Katoličke gimnazije koji su kratkim ali slatkim i prigodnim programom zaokružili još jedno polugodište i sasvim nas približili najdražem blagdanu – Božiću. Program kojim su moderirali učenici dramske družine Nina Milevoj i Dominik Fogadić započeo je dvjema skladbama školskog benda. Na prvoj izvedbi pjesmom su okupljene iznenadili vlč. Krunoslav Siroglavić i prof. Miroslav Paulić, dok je pjesmu Bijeli Božić otpjevao Ivan Lukić, prva bisernica orkestra.

Nakon uvodne molitve vlč. Krunoslava Siroglavića uslijedilo je predstavljanje petog broja Školskog lista „Nautes“ koji je predstavila urednica ovoga broja Helena M. Uslijedila je humoristična scenska igra Bombonijera dramske družine u kojoj su se dotaknuli ovih dana česte pojave – prosljeđivanja poklona. Prisutnima su se predstavili i pjevači školskoga zbora pjesmom Joy to the world nakon čega smo mogli poslušati monolog Hane Boban Možda je Božić pravo vrijeme da svi malo zašutimo. I doista su svi na jednu minutu zašutjeli kako bi pogledali božićnu čestitku TV sekcije Nautes. Program je zaključio ravnatelj škole koji se kratko osvrnuo na izazove koje nam je donijelo prvo polugodište te izrazio svoje dobre želje povodom Božića i božićnih blagdana. Tradicionalno je program završio pjesmom Narodi nam se na koju su se svojim pjevanjem uključili svi prisutni.