Obilježen π dan u KG-u

U ponedjeljak 14. ožujka naša je škola obilježila Dan broja π (prema američkom zapisu datuma 3/14), a i cijeli smo tjedan posvetili broju π. Tom su prigodom profesorice Sanja Prša i Katarina Soldo Obućina, u suradnji s knjižničarkom Manuelom Polak, pripremile prigodne sadržaje za učenike. Sadržaji su postavljeni učenicima na Teams kanale matematike te je dogovoreno da će se tijekom cijeloga tjedna odvojiti po 15 minuta od sata matematike kako bi učenici kroz prigodne sadržaje mogli saznati brojne zanimljivosti i činjenice o broju π. Profesorice su pripremile zanimljiv zadatak u kojem su učenici kao specijalni agenti trebali provesti istragu o broju π. Između ostaloga, bilo je potrebno saznati tko je prvi uveo oznaku za broj π, kako se još naziva broj π i drugo. Dan broja π posebno su obilježili učenici 2.b razreda. Uoči tog dana dio je razreda, na izbornoj nastavi informatike, u google sitesu izrađivao web stranice o broju π. Na sam su dan broja  π, pod izbornom nastavom informatike i biologije, učenici otišli u knjižnicu gdje su pokušali riješiti Einsteinovu zagonetku za koju je tvrdio da je 98% svjetske populacije neće moći riješiti. Pobjednici Jure Miličević i Antonio Perić dobili su prigodne nagrade. Nakon toga su učenici proveli istraživanje te saznali brojne zanimljivosti o broju π.

 

Poveznica na web stranicu koju su izradili učenici 2.b razreda Jure Miličević i Gabriel Aladrović: klikni ovdje

 

Tekst napisala: Jacinta Lisec, 4.b