Radionica Mentalno zdravlje mladih

U okviru projekta U zdravom tijelu zdrav duh – očuvajmo tjelesno i mentalno zdravlje mladih psihologinja Nikolina Bodolović je uz pomoć stručne suradnice knjižničarke Manuele Polak i pedagoginje Ivane Zovko provela psihološke radionice o mentalnom zdravlju mladih. Učenicima 1. i 2. razreda objašnjen je tako dvodimenzionalan koncept psihičkog zdravlja gdje loše psihičko zdravlja ne znači automatski psihički poremećaj, kao i da usprkos psihičkom poremećaju možemo biti dobrog psihičkog zdravlja. Učenici su upoznali značajke psihički zdrave osobe, te značajke neprilagođenog ponašanja. Učenici su poučeni kako održati psihičko zdravlje kroz pravilnu prehranu, dovoljnu količinu sna, djelovanjem na svoje misli i kroz socijalnu podršku. Koji su željeli, podijelili su kroz mentimetar svoje negativne misli. Potaknuli smo učenike da preoblikuju svoje negativne misli, kako bi promijenili svoje emocije i svoje ponašanje. Naše misli nisu činjenice, ali silno utječu na naše blagostanje. Kada nam naše misli štete i uzrokuju neugodne emocije, dobro je poraditi na njihovoj promjeni. Kao i o tjelesnom, trebamo brinuti o svom mentalnom zdravlju. Brini o sebi, budi (barem) OK.