Posjet učenika KG-a OŠ Stjepana Radića u Čaglinu i OŠ Ivana Gorana Kovačića u Velikoj – DOV 2022.

U utorak, 10. svibnja 2022. u okviru Dana otvorenih vrata Katoličke gimnazije s pravom javnosti u Požegi, predstavnici učenika naše škole (Toni Radić, Tara Tomašević i Iva Bošnjak – 3.a razred) posjetili su Osnovnu školu Stjepana Radića u Čaglinu u pratnji vjeroučitelja vlč. Siroglavića. Naše je učenike u ime ravnateljice škole primila pedagoginja gđa Ljiljana Đurđević. Za vrijeme 5. sata spomenuti su učenici predstavili domaćim učenicima posebnosti naše škole, profesore, izvannastavne aktivnosti i drugo, a zatim su učenici kroz kviz provjerili koliko su informacija upamtili. Na koncu programa učenici škole iz Čaglina postavili su nekoliko pitanja na koja su naši učenici odgovarali, a pobjednicima kviza uručena je nagrada, uz prigodne poklone svim učenicima. Učitelji škole iz Čaglina posebno su više puta istaknuli kako su ponosni na našu učenicu 3.b razreda, Ivanu Tušek, koja je prije nekoliko godina bila prisutna u njihovim klupama. Pa neka se tradicija nastavi i dalje!

U utorak, 17. svibnja 2022. učenici osmog razreda OŠ Ivana Gorana Kovačića iz Velike primili su za vrijeme 7. sata u razredu učenike iz Katoličke gimnazije s pravom javnosti u Požegi koji su došli predstaviti svoju školu, a u okviru programa Dana otvorenih vrata Katoličke gimnazije. Školu su u pratnji vjeroučitelja vlč. Krunoslava Siroglavića predstavljali učenici 3.b razreda Tea Tutić i Luka Adžić (bivši učenici spomenute osnovne škole) te Jurja Mautner, učenica 3.a razreda. Najprije nas je primila pedagoginja škole, gđa Marija Garić, a potom nas je pozdravio i ravnatelj gosp. Zdravko Barun. Nakon što su učenici predstavili školu, program je zaključen kahoot kvizom kojim su osnovnoškolci mogli provjeriti koliko su upoznali Katoličku gimnaziju, a na kraju su imali prostor za postavljanje pitanja učenicima naše škole koji su im pritom podijelili kemijske olovke i bedževe škole. Zahvaljujemo ravnatelju i djelatnicima OŠ Ivana Gorana Kovačića iz Velike na gostoprimstvu!