Hodočašće djelatnika i učenika KG-a Gospi od Suza

Dan uoči svetkovine Gospe od Suza dvadesetak hodočasnika krenulo je u 12 sati ispred zgrade Katoličke gimnazije na svoje šesnaestkilometarsko hodočašće prema Pleternici. Na tradicionalno hodočašće u organizaciji KG-a odazvali su se djelatnici, sadašnji i bivši učenici te nekoliko drugih vjernika i to na alternativnu rutu koja ih je vodila preko požeških i pleterničkih brda do Gospina svetišta. Po prvi puta vodio ih je novi vjeroučitelj i duhovnik Škole vlč. Tomislav Dokoza. Prekrasan dan i odlično raspoloženje nije uspio pokvariti ni iznenadni pljusak koji ih je dobro osvježio pred samim ciljem. Srećom, u Pleternici ih je u svoj dom primila obitelj Pavličević čije su dvije sestre, Katarina i Valentina, bile katoličke gimnazijalke. Ondje su se okrijepili ićem i pićem te imali mogućnost presvući se u suhu odjeću kako bi dostojno, ali i u ugodnosti tople odjeće mogli sudjelovati na svetom misnom slavlju. Kao i prijašnjih godina, polovica naših hodočasnika vratila se vlakom do Požege što je, osobito najmlađima, predstavljalo poseban doživljaj.