Prvi dan škole – šaka želja, vreća smija

Tradicionalni prvi dan škole u Katoličkoj gimnaziji pretpostavlja, uz klasične satove razrednika, i kratki prigodni program u kojem se pretpostavljeni obrate novim i starim učenicima, novim i starim djelatnicima, predstave profesori učenicima prvih razreda te nagrade oni učenici koji su na neki način svojim uspjesima na natjecanjima pronijeli i ime škole koju polaze. Tako je svoju ohrabrujuću poruku dobrodošlice iskazao ravnatelj Bedeničić i to nakon uvodne molitve novog vjeroučitelja vlč. Tomislava Dokoze, stare i nove učenike na svoj način predstavio prof. Paulić, prigodnim tekstom Antoinea de Saint-Exuperyja predstavila se Sara Alaber, a nagrade učenicima na županijskim i državnim natjecanjima dodijelile knjižničarka Manuela Matijević i prof. Zovko. Uvijek je to lijepa prilika za prisjećanje barem dijela onoga lijepoga što su naši učenici i njihovi mentori postigli u protekloj školskoj godini.