Održan 6. KaZlaDO

21. travnja Dramska družina Katoličke gimnazija sudjelovala je na Susretu kazališnih skupina Zlatne Doline (KaZlaDo). Susret je započeo okupljanjem sudionika pred zgradom požeškog gradskog kazališta u jutarnjim satima, a program je započeo u 9 sati otvorenjem 6. KaZlaDa. 15 minuta nakon otvorenja započele su izvedbe osnovnih škola u kojima su nas podsjetili na ljubav prema domovini, osnovnoškolsku lektiru Junaci Pavlove ulice i kako je to biti kraljevna zarobljena u dvorcu jer nitko nije sposoban otvoriti vrata. Također, upoznali smo Malog Princa i još nekolicinu književnih likova. Poslije izvedbi osnovne škole imali smo pauzu od pola sata tijekom koje smo se pripremali za izvedbu skupne predstave pod nazivom (R)evolucija, a naša Viktorija se pripremala za svoje kazivanje poezije. Dobro odrađenom predstavom završio je skupni izričaj za srednje škole, a ja sam se otišla pripremiti za monolog dok je Viktorija publiku zaokupila slatkim zvucima poezije. Završetkom programa razvrstali su nas u grupe za radionice. Srednjoškolcima, tj. nama, radionicu je držala glumica i magistrica glume i lutkarstva te profesorica scenskog govora na Akademiji dramskih umjetnosti u Osijeku Selena Andrić, a mentori su imali radionicu pod vodstvom televizijske, kazališne i filmske glumice Ane Vilenice. Nakon radionica, prije odabira najboljih, imali smo slobodnog vremena za popiti kavu u Kazališnoj kavani. Od grupnih izvedbi srednjih škola naša predstava je proglašena najboljom, a od pojedinačnih nastupa najboljom je proglašena Marta Matoković.