Noć pod zvijezdama 3.b

U četvrtak, 21. rujna 3.b se uz trojicu predstavnika 3.a nakon nastave zaputio prema Velikoj, točnije Kamp odmorištu Duboka u sklopu kojeg se nalazi i jedini adrenalinski park u ovome kraju. Priča zašto su odjednom trećaši pošli na ovaj dvodnevni izlet vodi u peti mjesec ove godine i to u Pakoštane, na izlet drugih razreda tijekom kojeg je izražena želja za nekim novim iskustvom – kampiranjem, koju je natuknula te napokon i realizirala prof. Milena Škoda, s kojom smo, uz razrednicu prof. Mariju Tonković, napokon doživjeli to kratko, ali vrijedno iskustvo.
Po dolasku u kamp slavili smo sv. misu koju je predvodio prof. Tomislav Dokoza, nakon koje smo se zaputili prema šatorima koje je tek trebalo sastaviti. Nekima je zadatak bio malo zahtjevniji, no svi smo, hvala Bogu, tu večer na kraju imali gdje spavati. Zatim je došlo vrijeme za okušati se u adrenalinskom parku. Naravno da je bilo uzbudljivo, pojedincima manje-više, uhvatio nas je i jedan pljusak, no u svakom slučaju svi su si učinili da im bude odlično jer za vrijeme dok su se neki provodili u adrenalinskom parku, ostatak ekipe pripremao je roštilj. Najveći je izazov bilo naložiti vatru, no, hajde, recimo da su naši pecmajstori odradili dobar posao tako da nitko nije ostao gladan. Večernje druženje u bilo kojem ambijentu svima bude najdraži dio cijelog izleta, a tek uz logorsku vatru i glazbu vesela atmosfera nije mogla izostati. Kako je bilo spavati i koliko je tko spavao variralo je od osobe do osobe, neki su se smrznuli, nekima je bilo vruće, no, Bože moj, bar smo svi imali krov nad glavom. Lisice su u kampu domaće tako da su nam i one pravile društvo, a osim hrane svidjela im se i poneka tenisica tako da je i ujutro bilo potrage. Nakon što smo se probudili i razbudili bilo je vrijeme da se zaputimo i na planinarenje do vrha Lapjak na Papuku – kad smo već tu, zašto ne. Bilo je težih uspona, ali svi smo na broju nekako stigli i na taj vrh (ŠPD „Pegaz“ u mislima 😊). Nakon podnevnog spusta pospremali smo šatore te si uzeli još neko vrijeme za ručak i odmor poslije kojeg smo se zaputili svatko svojim putem.
Foto: Klara Pehal (3.b)